X
TEI'Yİ SOSYAL MEDYADA<BR>TAKİP EDİN
ARAMAK İSTEDİĞİNİZ<BR>KELİMEYİ YAZINIZ
LÜTFEN WEB SİTESİNİN<BR>DİLİNİ SEÇİNİZ
TR
EN
MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NDAN PROJEYE BÜYÜK DESTEK

Eskişehir Valiliği ile Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC) arasında “Yetkin İş Gücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi” işbirliği protokolü çerçevesinde, programın ilk ayağı olan 12. Sınıf öğrencilerinin TEI’deki stajları Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı tarafından 30 Eylül 2015 tarihinde TEI Tesislerinde düzenlenen törenle başlatıldı.

TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit; kısa bir TEI ve ESAC tanıtımının ardından, proje ile ilgili bilgi verdi. Projenin teknik ve mesleki anadolu lisesi öğrencilerinin aldıkları mesleki eğitime ek olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, profesyoneller eşliğinde yönlendirilerek ülkemizin kalifiye teknik personel ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Daha sonra kürsüye çıkan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, konuşmasına projeye verdiği desteklerden dolayı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Mahmut Faruk Akşit’e teşekkür ederek başladı. Projenin meslek liselerinin eski ihtişamlı günlerine dönmesine yardımcı olacağını belirten Tuna, Eskişehir sanayisinin kalifiye personel ihtiyacını karşılayacak projenin diğer illere de örnek teşkil etmesini diledi.

Son olarak kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, projede emeği bulunan başta Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve TEI Genel Müdürü ve ESAC Yönetim Kurulu Mahmut Faruk Akşit’e teşekkür etti. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bütün meslek eğitim alanlarında ilgili sektörle hem staj hem de müfredatların belirlemesi anlamında ortak çalışmalar yürüttüklerini belirten Avcı, önümüzdeki günlerde bu projeyi daha kapsamlı hale getirip tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak istediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından TEI Genel Müdürü Akşit, Bakan Avcı’ya plaket verdi. Avcı ise Genel Müdür Akşit’e kalem hediye etti. Plaket törenin ardından Bakan Avcı, temsili olarak bir öğrenciye iş kıyafetlerini ve yaka kartını vererek projeyi başlattı. Son olarak Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı stajyer öğrencilerinden biri ve usta öğretici ile tezgah başında hatıra fotoğrafı çektirdi.