X
BİZİ TAKİP EDİN
NE ARAMIŞTINIZ ?
DİLİ SEÇİNİZ.
TR
EN
TEI 30. YILINI KUTLADI

Uçak motoru sanayiinde bir dünya markası olan TEI, 30. Yılını Eskişehir Merkez kampüsünde düzenlenen coşkulu bir etkinlikle kutladı. TEI personeli ve ailelerinden oluşan yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı etkinlikte piknik yapıldı, çocuklar fidan dikti, aileler dünyaya ihraç edilen uçak motoru üretim sahasını gezdi. Oyunların oynandığı, hediye çekişilerinin yapıldığı etkinlikte TEI çalışanları ve aileleri 30. Yıl heyecanını hepbirlikte yaşadı.

TÜRKİYE’de uçak motoru üretimi alanında ilk akla gelen şirket olan ve dünya savunma sanayi şirketleri arasında  yükselişini sürdüren TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., 30. Yılını kendine yakışan bir etkinlikle kutladı. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen piknik, TEI’nin Eskişehir’deki yemyeşil kampüsünde düzenlendi. Etkinlikte Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir,  Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Dörtkaşlı ve yaklaşık 4 bin kişilik TEI personeli ailesi bir araya geldi. Fabrika gezisi ile başlayan etkinlikte aileler, F-16’ların, insansız hava araçlarının ve dünyanın dört bir yanına uçan yüzlerce uçağın motor parçalarının üretildiği alanı gezdi, eşlerinin ve anne – babalarının çalışma alanlarını  görme fırsatı buldu. Fabrika gezisinin ardından TEI çalışanlarının çocukları toprağa fidan dikmenin ve can suyu vermenin mutluluğunu yaşadı.

OYUNLAR OYNANDI, ÇEKİLİŞLER YAPILDI

Yaklaşık 4 bin kişinin bir araya geldiği piknikte lezzetli ikramlar sunuldu. Kafkas oyunları, büyük bir heyecana sahne olan “30. Yılda 30 Hediye Çekilişi” ve unutulmaz havai fişek gösterileriyle eğlenceli dakikalar yaşayan TEI çalışanları ve aileleri hem eğlendi hem kaynaştı. Etkinlik sonrasında konuşma yapan Eskişehir Valisi Göngür Azim Tuna, TEI’nin hem ülkemiz savunma sanayi için hem de Eskişehir için çok önemli bir değer olduğunu vurguladı. Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ise, yapmış olduğu konuşmada 30 yıldır hayatını TEI ailesine emanet ederek güven içerisinde uçtuğunu ifade etti. TEI yönetim kurulu başkanı Muharrem Dörtkaşlı yapmış olduğu konuşmada TUSAŞ ailesinin büyüklüğüne dikkat çekerek çalışanların ve ailelerinin yapmış oldukları özverilere değindi. Ev sahibi olarak TEI Genel Müdürü Mahmut F. Akşit ise TEI’nin erişmiş olduğu seviyeyi anlatan kısa bir sunumun ardından bu başarıya ortak olan tüm çalışanlara ve ailelerine teşekkür etti. Yoğun programı dolayısıyla etkinliğe iştirak edemeyen Eğitim Bakanı Nabi Avcı, göndermiş olduğu telgraf ile dünya çapında bir uçak motoru ana üreticisi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren TEI’ye ve çalışanlarına teşekkür ederek 30. yıl kutlamasında bulundu. 2014 yılında yüzde 75’i sivil, yüzde 25’i askeri 236 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren TEI, bu seneki 300 milyon dolarlık hedefi ile Türkiye’nin savunma alanında teknoloji üssü olma hedefinde önemli bir yere sahip.