X
BİZİ TAKİP EDİN
NE ARAMIŞTINIZ ?
DİLİ SEÇİNİZ.
TR
EN
Haberler
+
2
8
TEI'DEN ALTYAPI ATILIMI
9 : 15

TEI, gaz türbinli ve pistonlu motorların beyni olan FADEC (Sayısal Motor Kontrol Sistemi) ve elektrikli sistemlerin geliştirilmesinde, kritik altyapı ihtiyacı olan laboratuvarların açılışını gerçekleştirdi. Bu kapsamda  açılışı yapılan laboratuvarlardaki altyapı sayesinde; motor kontrol sistemi, elektriksel güç üretim sistemi, elektrikli itki sistemi donanımlarının ön prototip geliştirme faaliyetlerinin tamamı yürütülebilecek. Kontrol  Laboratuvarı'nın döngüde donanım olanakları,  kontrol sistemlerinin motor ve platform üzerindeymiş gibi geliştirilmesine ve testlerine imkan tanımaktadır. Yazılım Laboratuvarı'nın imkanları ile mikrodenetleyicilere ve işlemcilere can veren gömülü yazılım katmanları geliştirilmekte ve doğrulanabilmektedir. Elektrik-Elektronik Laboratuvarı'nda ise; FADEC, Güç/Alternatör Kontrol Ünitesi, Kızdırma Bujisi Kontrol Ünitesi, Elektrikli İtki Kontrol Ünitesi ve Motor Sürücüsü donanımı ön prototip PCB (Baskılı Devre Kartı) kart üretimi ve dizgisi, ölçüm-test ekipmanları ile  rigler üzerinde doğrulanması mümkün olmaktadır. Depolama altyapısı sayesinde de elektronik donanım tasarım faaliyetlerinde kullanılan nem ve sıcaklığa duyarlı komponentler, nem ve sıcaklık koşullandırıcı kabinler içerisinde uzun süre saklanabilmektedir. Motorlara hükmeden elektriksel kontrol sistemlerinin çevresel koşullara dayanımı arttıracak test sistemlerinden bazıları da devreye alındı. Böylece çevresel koşul testleri tasarım aşamasında çok daha fazla şekillendirici olabilecek.Yapılan bu yatırımlar  sürdürülerek özgün kontrol ve elektriksel güç üretim sistemlerinin daha etkin bir şekilde geliştirilmesine devam edilecektir.

+
12
7
5. Geleneksel TEI Yaz Spor Okulu Tamamlandı
17 : 37

TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. tarafından, TEI çalışanlarının 6 - 14 yaş grubundaki çocuklarına yönelik düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu, 12 Temmuz Perşembe günü yapılan törenle tamamlandı. Organizasyonda, 3 hafta süreyle, 229 çocuk; basketbol, voleybol, futbol, tenis, paten, binicilik ve yaratıcı drama olmak üzere 7 farklı branşta eğitim aldı.

Törende konuşan TEI İnsan Kaynakları Direktörü Yeliz Çetinkaya, yaz spor okulunun çocuklara sporu sevdirmek ve ilgi duydukları branşta kendilerini geliştirme fırsatı vermek amacıyla düzenlendiğini belirtti. 5.’si düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu’nun her sene gelişerek devam ettiğini aktaran Çetinkaya, bu sene eklenen binicilik eğitiminin özellikle ilgi gördüğünü paylaştı ve bu etkinliğin bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini müjdeledi.

TEI Üst Yönetimi, spor eğitmenleri, TEI çalışan ve ailelerinin katıldığı törende sertifikalarını alan genç sporcuların coşkusu görülmeye değerdi. Törende ayrıca tüm eğitmenlere plaket takdim edildi.

+
3
7
İTÜ HEDEF TAKIMININ BÜYÜK BAŞARISI
12 : 10

TEI'nin Altın Sponsor olarak destek verdiği İTÜ Hedef Takımı, Imeche UAS Challange yarışmasında 26 ekip arasından birinci olarak "Overall Grand Champion" ödülüne layık görüldü. Tüm ekibi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

+
3
7
TEI, ÇALIŞAN BAĞLILIĞI VE BAŞARI ÖDÜLÜ ALDI
10 : 7

TEI, AON Hewitt Türkiye tarafından her yıl düzenlenen Best Employers Ödül Töreni'nde, çalışanların değerlendirmeleri doğrultusunda verilen Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü'ne layık görüldük. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

+
3
7
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ
9 : 55

TEI'nin çevre politikası ve değerleri kapsamında, çevrenin korunması ve çevreye etkimiz ile ilgili farkındalığın artırılması amacıyla, TEI Fotoğraf Kulübü 5 Haziran Dünya Çevre Günü temalı fotoğraf sergisi düzenledi.

+
3
7
EN İYİ DOSTUN İŞ GÜVENLİĞİN OLSUN SLOGAN YARIŞMASI DÜZENLENDİ
9 : 51

"İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediğimiz slogan yarışmasında, “En iyi dostun, iş güvenliğin olsun” sloganı ile 1. olan çalışma arkadaşımız Ceyhan Özdamar'a ödülü, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Temel Kotil tarafından verildi

+
3
7
TEI, 2017 İHRACATIN ŞAMPİYONLARI İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ALDI
9 : 52

TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 2017 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, "Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatı" kategorisinde 2.'lik  ödülünü aldı.

+
29
6
5. Geleneksel TEI Yaz Spor Okulu Başladı
17 : 19

TEI çalışanlarının 6 - 14 yaş grubundaki çocuklarına yönelik düzenlenen TEI Yaz Spor Okulu, 28 Haziran Perşembe günü yapılan törenle başladı. Organizasyonda, 3 hafta süreyle, toplam 229 çocuk; basketbol, voleybol, futbol, tenis, paten, binicilik ve yaratıcı drama olmak üzere 7 farklı branşta eğitim alacak.

+
11
6
İHRACAT BAŞARI ÖDÜLÜ TEI'NİN
16 : 15

Havacılık motorlarında bir dünya markası olan TEI, 2017 yılında gerçekleştirdiği 268 Milyon Dolarlık ihracat rakamı ile savunma ve havacılık alanında en çok ihracat yapan firmalar arasında 2.’lik ödülünü aldı.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar İhracatçıları Birliği (SSI)’nin 3 Nisan’da gerçekleştirilen, 2017 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni ve 2017 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda, Savunma ve Havacılık alanında 2017 yılında en çok ihracat yapan firmalara ödülleri verildi.

Türkiye’nin lider uçak motoru parçası üretimi alanında ilk akla gelen şirket olan ve dünyadaki  savunma ve havacılık şirketleri arasında yükselişini sürdüren TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., elde etmiş olduğu ihracat rakamları ile Savunma ve Havacılık Sanayii dalında TUSAŞ’ın ardından 2. oldu. Ödülü, TEI Tasarım Mühendisliği Direktörü Ahmet Fındık, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel ile SSI Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş’ten aldı.

2017 yılında 268 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren TEI, sahip olduğu altyapı ve teknik kabiliyetle, ürettiği yüksek kaliteli ürün ve hizmetler ile uluslararası alanda tanınan ve tercih edilen lider firma olmayolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

+
26
1
TEI 33. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ANNELERİ ZİYARET ETTİ
16 : 46

TEI 33. kuruluş yıl dönümünde, Eskişehir Devlet Hastanesi Kadın Doğum Kliniği’nde doğum yapan anneleri ziyaret etti.

TEI Sosyal Sorumluluk Grubu’nun ilk defa 2016 yılında organize ettiği ve artık geleneksel hale gelen etkinlikte, TEI’nin gönüllü kadın çalışanları ve TEI Sosyal Sorumluluk Grubu üyeleri, o gün doğum yapan 50 anneyi tek tek ziyaret ederek hediye ettikleri yeni doğan seti ile annelerin mutluluklarına ortak oldu.

 

+
18
9
TEI ÇALIŞANLARI GELENEKSEL AİLE PİKNİĞİNDE BULUŞTU
10 : 31

TEI çalışanları ve aileleri 11 Eylül Pazar günü, TEI Kampüsü’nde düzenlenen “Geleneksel TEI Aile Pikniği”nde bir araya geldi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, TEI’nin hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirterek tüm çalışanlara teşekkür etti. TEI Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve General Electric Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür’ü Canan Özsoy ise gerçekleştirilen başarılı çalışmalar için TEI çalışanlarına teşekkür etti ve bu başarıların devamının geleceğine inandığını belirtti. Konuşmaların ardından, Mayıs ayında 7 farklı branşta düzenlenen Geleneksel TEI Bahar Turnuvasında dereceye giren çalışanlar düzenlenen törenle kupalarını aldı. Yoğun bir katılımın olduğu etkinlik, çocuklara ve ailelere yönelik düzenlenen çeşitli aktivitelerin ardından son buldu.